001-002: Difference between revisions
Appearance
superscript insertions |
|||
| Line 71: | Line 71: | ||
|- | |- | ||
|style="text-align:center;"|<span class="page">25 | |style="text-align:center;"|<span class="page">25 | ||
|AN | |AN FON ÀND WITHER FÁREN TO SJANDE | ||
|- | |- | ||
| ||HWÀT.ER BÉRDE. THÉRTHRVCH SEND MY FÉLO | | ||HWÀT.ER BÉRDE. THÉRTHRVCH SEND MY FÉLO | ||
| Line 144: | Line 144: | ||
| ||GRÁT WRDON ÀND SAGON THÀT THA FINNA RA- | | ||GRÁT WRDON ÀND SAGON THÀT THA FINNA RA- | ||
|- | |- | ||
| ||BÀRN NÉN | | ||BÀRN NÉN <span class="page">*</span> HANTÉRA MACHTE. ÀND BLÁT WÀRKA | ||
|- | |- | ||
|style="text-align:center;"|<span class="page">25 | |style="text-align:center;"|<span class="page">25 | ||
| Line 158: | Line 158: | ||
|- | |- | ||
|style="text-align:center;"|<span class="page">30 | |style="text-align:center;"|<span class="page">30 | ||
|WÉI BROCHT LÉTON | |WÉI BROCHT LÉTON HJA<sup>RA</sup> SELVA BIGORDA THRVCH | ||
|- | |- | ||
| ||THA SKÉNESTA FINNA KNÁPA HJARA WLUM ALDRUM | | ||THA SKÉNESTA FINNA KNÁPA HJARA WLUM ALDRUM | ||
|- | |- | ||
| ||TO SPOT. THÁ THENE MÁGÍ THÀT ANDA NÒS KRYG | | ||TO SPOT. THÁ THENE MÁGÍ THÀT ANDA NÒS KRYG | ||
|- | |||
| ||<span class="page">*</span><sup>WÉPNE</sup> | |||
|} | |} | ||
</div> | </div> | ||
Revision as of 10:36, 31 December 2024
Manuscript pages and raw transcription
| [001] | 1. |
|---|---|
| 1 | THET BOK THÉRA Á.DEL.A.FOLSTAR. |
| THRITTICH JÉR ÀFTERE DÉI THÀT THJU FOLK | |
| .S MODER VMBROCHT WAS THRVCH THENE V- | |
| RESTE MÁGÍ STAND.ET.ER ÀRG VMTO. ALLE | |
| 5 | STÁTA THÉR.ER LIDSA ANDA ÔRE SÍDE THÉRE |
| WRSARA WÉRON FON VS OFKÉRTH ÀND VN | |
| DER.ET WELD THES MÁGÍ KÉMEN ÀND.ET ST- | |
| -AND TO FRÉSANE THÀT.ER WELDICH SKOLDE | |
| WERTHA VR.ET ÉLLE LÁND. VMBE THÀT VNLUK | |
| 10 | TO WÉRANE HÉDE MÀN ÉNE MÉNA ÁCHT |
| BILIDSEN HWÉR GÁDURATH WÉRON ÁLLERA- | |
| MÀNNALIK THÉR ANN.EN GODE HROP STANDE | |
| BY THA FÁMNA. THA NÉI THÀT.ER MAR VRHLÁPEN | |
| WÉRON AS THRJV ETMELDA WAS ALL GO-RÉD | |
| 15 | ANDA TÍS ÀND AL.ÉN SA BY HJARA KVMSTE. |
| THA TO THA LESTA FRÉGE ÁDELA THÀT WIRD. ÀN- | |
| DE KÉTH. J ALLE WÉT-ET THÀT IK THRJV JÉR BURCH- | |
| FÁM WÉSEN SÍ. ÁK WÉT J THÀT IK KÉREN SÍ | |
| TO MODER ÀND ÁK. THÀT IK NÉN MODER | |
| 20 | NÉSA NAVT NILDE THRVCHDAM IK ÁPOL |
| TO MIN ÉN'GÁ JÉRDE. THACH HWAT J NAVT | |
| NÉTE THÀT IS THÀT IK ALLE BÉRTNISA NÉI- | |
| GVNGEN HÀW. ÉVIN AS IK EN WRENTLIKE | |
| FOLK.S MODER WÉSEN WÉRE. IK HÀV AL- | |
| 25 | AN FON ÀND WITHER FÁREN TO SJANDE |
| HWÀT.ER BÉRDE. THÉRTHRVCH SEND MY FÉLO | |
| SÉKA BÁR WRDEN THÉR ÔRA NAVT NÉTA. | |
| J HÀW.ETH JESTER SÉITH. THÀT VSA SIBBA | |
| AN THA ÔRA SÍD THÉRE WRSARA NJVT ÀND | |
| 30 | LÀF WÉRE. THA IK MÉI SEDSA TO JV. THÀT- |
| ER MÁGÍ SE NÉN ÍNE GÁ OF WNNEN | |
| HETH THRVCH THÀT WELD SINRA WÉPNE- |
| [002] | 2. |
|---|---|
| 1 | MEN BLÁT THRVCH ÀRGLESTIGE RENKA ÀND JETA |
| MÁR THRVCH THÀT GÍRICH SA THÉRA HYRTOGÛM ÀND | |
| THÉRA ÉTHELINGA. FRYA HETH SÉIT. WI NE SKOLDON | |
| NÉN VNFRYA LJVD BY VS TOLÉTA. THÁ HWAT HÀV- | |
| 5 | ON [5] HJA DÉN. HJA HÀVON VSA FJAND NÉFOLGED |
| HWAND ANSTÉD FON HJARA FENSENUM TO DÉJAN- | |
| DE JEFTHA FRY TO LÉTANE. HÀVON HJA FRYA.S RÉD | |
| MIN.ACHT ÀND SE TO HJARA SLÁFONUM MAK- | |
| AD. THRVCHDAM HJA SOK DÉDON MACHT FRYA | |
| 10 | NAVT LONGER WÁKA OVIR HJAM. HJA HÀVON |
| ÍNES ÔTHER.IS FRYDOM BINIMEN ÀND THÀT IS | |
| ÉRSÉKE THÀT HJA HJARA AJN VRLÉREN HÀWE. | |
| THACH THÀT ELLA IS JO SELVA A.KEN. MEN IK WIL | |
| SEDSA TO JO. HO HJA NÉI-GRÁDUM SÁ LÉG VRSYLTH | |
| 15 | SEND. THÉRA FINNUM HJARA WIVA KRÉJON BÀRN. |
| THISSA WAXTON VPPA MITH VSA FRYA BÀRN. ALTOMET | |
| TVILDON ÀND JOLDON HJA TOSAMNE VPPA HÉM | |
| JEFTHA HJA WÉRON MITH EKKORUM BY THÉRE HÉRD. | |
| THÉR HÉRDON HJA MITH LUSTUM NÉI THA VRDWÁL- | |
| 20 | SKA FINNA SÁGUM. THRVCHDAM HJA THJVD ÀND |
| ÀND NÉI WÉRON. SÁ SEND HJA VNT-FRYA.ST VN- | |
| THÔNKES THENE WALD HJARAR ALDRUM. AS THA BÀRN | |
| GRÁT WRDON ÀND SAGON THÀT THA FINNA RA- | |
| BÀRN NÉN * HANTÉRA MACHTE. ÀND BLÁT WÀRKA | |
| 25 | MOSTE. THÁ KRÉJON HJA ANN.ETH WÀRKA EN GRYNS |
| ÀND WRDON HÀRDE HÁG.FÁRANDE. THA BÁSA ÀND | |
| HJARA STORSTA SVNUM KRUPTON BY THA LOD- | |
| DARIGA FINNA MAN'GÉRTUM. ÀND HJARA AJNE | |
| TOGHATERA THRVCH THÀT WLE FÁRBILD FON-A | |
| 30 | WÉI BROCHT LÉTON HJARA SELVA BIGORDA THRVCH |
| THA SKÉNESTA FINNA KNÁPA HJARA WLUM ALDRUM | |
| TO SPOT. THÁ THENE MÁGÍ THÀT ANDA NÒS KRYG | |
| *WÉPNE |
Translations
| 1.01 — 1.15 | DE | EN | ES | FS | NL | NO |
| 1.16 — 5.08 | DE | EN | ES | FS | NL | NO |

